Extraktivní analyzátor plynů SIPROCESS GA700 OXYMAT

Měření koncentrace kyslíku - precizně, lineárně a zcela flexibilně

Název OXYMAT je v oblasti extraktivního měření koncentrace kyslíku pojmem již 40 let. V nabídce jsou analyzátory pro rozmanité aplikace - od běžných až po měření stopových koncentrací. Analyzátor SIPROCESS GA700 OXYMAT je prvním členem nové řady extraktivních analyzátorů založených na inovativní modulární koncepci.

SIPROCESS GA700 OXYMAT

Flexibilní přístup

Univerzální základní jednotka pro různé analytické moduly" to je základní myšlenka nové řady analyzátorů. SIPROCESS GA700 je nyní dostupný jako základní jednotka pro integraci různých analytických modulů.

SIPROCESS GA 700 (základní jednotka) obsahuje:

 • Lokální uživatelské rozhraní
 • Komunikační rozhraní
 • PSU
 • Základní elektroniku
 • Software

Základní jednotku, dostupnou jako 19"-rackovou jednotku a jednotku do provozu, lze vybavit až dvěma analytickými moduly. Výměna modulů je snadná, rychlá a může být provedena bez demontáže analyzátoru přímo v provozu. Kalibrace a nastavené údaje jsou ze základní jednotky přeneseny do nového modulu bez nutnosti opětovného nastavování.

Spolehlivé měření koncentrace kyslíku

Protože měření koncentrace kyslíku je důležité v mnoha technologických procesech, je prvním představeným modulem pro SIPROCESS GA700 právě modul OXYMAT: měření koncentrace kyslíku paramagnetickým principem vhodným pro náročné aplikace, kde jsou kladeny vysoké požadavky na spolehlivost a správnost měření.

Modul OXYMAT umožňuje nastavení různých měřicích rozsahů. Nejmenší měřicí rozsahy jsou 0 - 0,5 % a 99,5 - 100 % s detekčním limitem 50 ppm.

Modul OXYMAT obsahuje analyzační jednotku a elektroniku senzoru včetně vyhodnocovacího softwaru a nezbytných rozhraní. Modul zaujme moderní elektronickou částí, snadností použití a pokročilou analyzační částí navrženou vždy pro konkrétní úlohu. Plynová cesta vyrobena ze speciálních materiálů umožňuje měření i v korozivních plynech. Detektor nepřichází do styku s měřeným médiem, což umožňuje použití v náročných podmínkách při zachování dlouhé životnosti analyzátoru. Díky temperaci analyzační části není měření ovlivněno změnami okolní teploty až do 50 °C

Ovládání analyzátoru je založeno na přehledně strukturované nabídce s vyčerpávající nápovědou. Při prvotním spuštění analyzátoru se zobrazí průvodce, který Vás přehledně provede počátečním nastavením analyzátoru a modulů.

Dlouhodobý přínos

SIPROCESS GA700 OXYMAT
 • Modulární koncepce přináší flexibilitu a snadnou rozšiřitelnost,
 • Šetří místo díky možnosti umístit do jedné základní jednotky paramagnetický i elektrochemický člen,
 • Analyzační část je umístěna v termostatu (modely: 70 °C a 130 °C) pro rychlou a jednoduchou výměnu bez nutnosti měřit a zadávat parametry teplotní kompenzace,
 • Grafický displej základní jednotky vybavený vysokým rozlišením zobrazuje měřené hodnoty v digitální a analogové formě,
 • Jednotné, snadno použitelné uživatelské rozhraní s přehledně strukturovanou nabídkou a vyčerpávající nápovědou a průvodcem počátečního nastavení nebo komplexní textové hlášky,
 • Umožňuje prediktivní plánování údržby: moduly upozorňují na servisní intervaly, zbývající životnost spotřebních dílů a požadavky kalibrace.