Výkonové stykače pro spínání motorů

Vzduchové a vakuové stykače Sirius určené pro spínání motorů

Výkonové stykače SiriusŠiroké spektrum výkonových stykačů nachází uplatnění v nejrůznějších aplikacích s 3fázovými motory do 250 kW. 3pólové stykače konstrukčních velikostí S00 až S12 mohou být provedeny jako vzduchové nebo vakuové stykače. K optimálnímu připojení cívek stykačů k výstupům programovatelných automatů (PLC) slouží vazební stykače. Ministykače pro motory do 4kW se vyznačují minimálními nároky na zastavěný prostor v rozvaděči. Stykače SIRIUS 3RT2 nabízejí 3 způsoby připojení: kromě šroubových svorek je možné připojení pružinovými svorkami, případně kabelovými oky. Pro všechny konstrukční velikosti lze použít stejné bloky pomocných kontaktů. Univerzální ovládací cívka (AC/DC) dovoluje ovládání stykače sníženým příkonem, např. z PLC buď střídavým, nebo stejnosměrným napětím. Počínaje velikostí S0 jsou stykače 3RT2 vybaveny jedním zapínacím a jedním rozpínacím pomocným kontaktem.

Inovace Sirius - výkonové rozšíření modulárního systému Sirius o velikost S3!

  • Spínání, spouštění, jištění a monitorování do 55 kW (110 A)
  • Jednotná šířka všech přístrojů dané konstrukční velikosti. S00 a S0: 45 mm, S2: 55 mm, S3: 70 mm
  • Připojení k sítím AS-Interface nebo Profibus / Profinet prostřednictvím IO-Link
  • Monitorování stavů zařízení motorů do 80 A
  • Stykače pro spínání kondenzátorů do 75 kVAr
  • Podpora projektování: stažení dat pro vaše CAE / CAD systémy

Charakteristickým rysem stykačů 3RT2 je použití modulů doplňkových funkcí, s jejichž pomocí se dá snadno a rychle realizovat ovládání stykačových kombinací pro reverzaci a spouštění hvězda-trojúhelník. Tyto moduly doplňkových funkcí mohou zároveň zajišťovat komunikaci pomocí rozhraní AS-Interface nebo IO-link. Výsledkem je maximální snížení počtu vodičů v kabelových žlabech a menší počet spojovacích bodů v rozvaděči.

Co se bezpečnosti strojních zařízení týká, nabízí stykače SIRIUS 3RT2 zajímavé řešení v podobě „bezpečnostního propojovacího modulu“, který zajistí snadné redundantní zapojení (zálohování) hlavních obvodů stykačů ve smyslu požadavků PL e podle ČSN ISO 13849-1, popř. SIL 3 podle ČSN EN 62061.

Odkazy

Údaje pro výběr a objednávku v katalogu Industry Mall

Výkonové stykače

Vakuové stykače