Jisticí nadproudová relé

Komplexní ochrana motoru při přetížení

Jisticí nadproudová relé SiriusJisticí nadproudová relé SIRIUS se šroubovými nebo pružinovými svorkami chrání spotřebiče a ostatní spínací přístroje spotřebičového vývodu proti přetížení, fázovou asymetrií nebo výpadkem fáze. Jsou univerzální - díky certifikaci podle směrnice ATEX vyhoví také náročným podmínkám procesního průmyslu. Jisticí nadproudová relé se upevní velmi snadno přímo na stykače modulárního systému SIRIUS nebo samostatně na montážní lištu pomocí vhodného adaptéru.

Jisticí nadproudová relé mohou být provedena jako tepelná (bimetalová) nebo jako elektronická.

Tepelná jisticí relé 3RU slouží k proudově závislé ochraně spotřebičů v hlavním obvodu, např. motorů. Jisticí relé 3RU2 mohou být vybavena pro připojení šroubovými nebo pružinovými svorkami, popř. kabelovými oky. Inovací bimetalu se podařilo snížit ztrátový výkon tepelných jisticích relé 3RU2 o 5 až 10 % ve srovnání s typovou řadou 3RU1 (první generace)a tím zmenšit oteplení rozváděče.

Elektronická jisticí nadproudová relé 3RB jsou zárukou hospodárnosti: v hlavním obvodu zajišťují proudově závislou ochranu elektrických spotřebičů (např. motorů) proti přetížení. Díky zvětšeným rozsahům nastavení proudu (1:4 nebo 1:10) vystačíte pro celou typovou řadu motorů s několika málo typy elektronických jisticích nadproudových relé. Řada 3RB31 je kromě celé řady funkcí vybavena také elektrickým resetem.

Pro náročné aplikace nabízí elektronické jisticího nadproudového relé 3RB22 vyhodnocení teploty termistorů PTC, které jsou být zabudovány ve vinutí motoru. Stoprocentní ochrana motorou je tak zajištěna také během krátkodobých provozních cyklů nebo při omezeném proudění chladicího média.

Tepelná (3RU2) a elektronická jisticí nadproudová relé (3RB3) mají společné příslušenství, což zjednodušuje projektování i objednávání a snižuje investice vázané skladovými zásobami.

Videoprezentace

SIRIUS 3RV Motor Starter Protectors up to 115 A.

Otevřít

 

Inovace Sirius - výkonové rozšíření modulárního systému Sirius o velikost S3!

  • Spínání, spouštění, jištění a monitorování do 55 kW (110 A)
  • Jednotná šířka všech přístrojů dané konstrukční velikosti. S00 a S0: 45 mm, S2: 55 mm, S3: 70 mm
  • Připojení k sítím AS-Interface nebo Profibus / Profinet prostřednictvím IO-Link
  • Monitorování stavů zařízení motorů do 80 A
  • Stykače pro spínání kondenzátorů do 75 kVAr
  • Podpora projektování: stažení dat pro vaše CAE / CAD systémy