Systémy pro ovládání a vizualizaci

Rozhraní mezi člověkem a řídicím systémem

Simatic HMI

Nedílnou součástí všech automatizačních systémů je řešení rozhraní mezi člověkem a řídicím systémem. Z tohoto důvodu lze najít v našem produktovém spektru veškeré nástroje pro vizualizaci. Začít můžeme u standardních panelů, které zajišťují ovládání přímo u jednotlivých strojů. Pro náročnější řešení lze nasadit průmyslová PC, které přinášejí vlastnosti klasického PC umístěného do průmyslového prostředí. Celé zařízení má dostatečné krytí, tak aby vydrželo náročné podmínky přímo ve výrobě. Pokud se má do výrobních prostorů umístit pouze monitor, pak je možno vybírat z celé skupiny průmyslových LCD monitorů.

Simatic HMI SoftwareSamotný hardware by nemohl fungovat bez kvalitního software. Do skupiny vizualizačního software patří programy WinCC flexible (operátorské panely), WinCC (SCADA) a nová platforma WinCC V11 začleněná do TIA Portalu. Příchod platformy TIA Portal je jednou z nejdůležitějších událostí firmy Siemens divize I IA&DT za posledních 20 let. Jedná se o zcela nový koncept, který posunuje myšlenku „Plně integrované automatizace“ o velký stupínek směrem vzhůru.

Dalším významným členem skupiny vizualizačních SW je WinCC Open Architecture (OA), který je určen pro velmi rozsáhlé SCADA aplikace.