Komunikační procesory pro SIMATIC S7-400

SIMATIC S7-400 je určen pro systémová řešení ve výrobním i procesním průmyslu při požadavcích na střední až nejvyšší vysoký výkon. Připojení pomocí komunikačního procesoru umožní přímou integraci SIMATIC S7-400 do sítí průmyslového Ethernetu formou odděleného komunikačního rozhraní.

Procesor podporuje následující služby:

  • PG/OP komunikace
  • S7 komunikace
  • Otevřené komunikace (SEND/RECEIVE)
  • PROFINET
  • IT komunikace

CP 443-1: Oslnivý výkon

Cenově nejvýhodnější varianta pro připojení programovacího laptopu, HMI zařízení nebo stejně tak pro komunikaci k dalším Simatic S7 stanicím.

Výběr produktu a objednání

CP 443-1 Advanced: Vysoce výkonná verze s gigabitovým uplink portem a integrovaným 4-portovým switchem

K osvědčeným funkcím standardního procesoru CP 443 1 přidává Advanced verze mnoho dodatečných IT funkcí jako je možnost odesílání emailů, diagnostika pomocí internetového prohlížeče a také uživatelem definované webové stránky. Dále pomocí komunikace typu FTP umožní přímý přístup k systémům úrovně ERP bez dodatečných zprostředkujících počítačů. Navíc díky dvěma odděleným rozhraním je Advanced procesor vhodným prostředkem pro rozdělení úrovně vstupů a výstupů od řídicí úrovně. Integrovaný 4-portový switch na druhém rozhraní je zejména určen pro vybudování menší sítě například pro připojení PROFINET I/O zařízení. Díky integraci funkcí zabezpečení, jako je firewall (Stateful Inspection), VPN protokol (IPSec) a protokolům pro šifrování dat jako jsou FTPS a SNMPv3, může Advanced komunikační procesor ochránit stanici Simatic S7 400 vč. zařízení v podřízeném segment proti neautorizovanému přístupu, stejně jako ochrání přenos dat proti manipulaci či odposlouchávání díky šifrování. Právě proto tento procesor reprezentuje most mezi úrovní vstupů/výstupů – Profinet – a nadřízené systémy (úrovně MES).

Výběr produktu a objednání

CP 443-1 RNA pro redundantní síťové struktury

Procesor CP 443 1 RNA je ideálním řešením pro sítě průmyslového Ethernetu s požadavkem na vysokou dostupnost pro automaty SIMATIC S7 400. Procesor lze použít pro plně redundantní systémy SIMATIC H i pro bezpečnostní (fail safe) aplikace (PROFIsafe) v kombinaci s S7 400 F CPU systémy. Nový procesor poskytuje možnost paralelního připojení Simatic S7 400 i S7 400H pomocí protokolu PRP (Parallel Redundancy Protocol podle IEC 62439 3) přes dvojici nezávislých sítí pro zajištění maximální dostupnosti.

Výběr produktu a objednání

CP 443-1 OPC UA – Více nezávislosti výrobní sítě

Rostoucí požadavky na automatizační sítě činí otevřenost a nezávislost přenosu dat více důležité než kdy dříve. Komunikační procesor nabízí flexibilní řešení díky použití OPC UA rozhraní. Procesor tak umožní vyměňovat data na přímo a rychle mezi automatizačními komponenty různých výrobců.

Procesor může být nasazen jako OPC UA server nebo opačně jako OPC UA klient. Pokud je konfigurován jako OPC UA server poskytuje data OPC UA klientům jako jsou HMI (Human Machine Interface), MES (Manufacturing Execution System), ERP nebo vizualizační SCADA systémy. Naopak pokud je konfigurován jako OPC UA klient, procesor sbírá nebo zapisuje do a z OPC UA serveru službami OPC UA pomocí uživatelských bloků splňujících standardů podle organizace PLCOpen. OPC UA se v průmyslové automatizaci stává standardem pro vzájemnou komunikaci mezi různými výrobci a dodavateli. Nový komunikační procesor splňuje OPC UA standard podle specifikace 1.02.

Výběr produktu a objednání