Přípojnicový systém SIVACON 8PS BD2 od 160 do 1250 A

Univerzální systém rozvodu elektrické energie velkých výkonů s malými rozměry. Vhodný pro průmyslové budovy k napájení spotřebičů i pro prostý přenos energie

Přípojnicový systém BD2

Hlavní parametry, přednosti:

Pouze dvě konstrukční velikosti do 1250 A pro devět proudových výkonů v provedení Al nebo Cu umožňují optimální návrh rozvodu a snižují náročnost na skladové zásoby. Ochrana proti neoprávněným manipulacím díky odbočným místům, které lze zaplombovat. Flexibilní ohebný díl do 800A umožňuje snadné přizpůsobení trasy do libovolného směru (3-D propojení).

Přehled systému BD2 (exploded view)

Bezpečný provoz a spolehlivá ochrana v případě požáru

Systém BD2 je určen pro rozvody od 160 A do 1250 A, zaručuje spolehlivý a bezpečný rozvod el. energie. Využívá testované protipožární prvky, které zaručují zachování funkčnosti po dlouhou dobu při požáru. Tato vlastnost je výhodná pro instalace v budovách, průmyslových halách ale i při stavbě lodí. Celý systém je velmi výkonný a spolehlivý. Překvapuje i minimálními nároky na stavební prostor. Nachází použití pro napájení nejen spotřebičů, ale jako nadřazený systém pro napájení podružných rozvodů, např. systému BD01.

Snadná a rychlá montáž

Při montáži je znemožněno nesprávnému sesazení dvou sousedních dílů, což přispívá k bezpečnosti. Snadné a rychlé propojení pomocí svěrných bloků s vestavěnými délkovými kompenzátory; zásuvný blok do 400 A nebo jednosvorníkový blok.

Možnost komunikace – zvyšuje operativnost provozu

Přípojnice BD2 umožňuje doplnit a používat prvky pro komunikaci s nadřazeným řídicím systémem. Tím získáme data o stavu spotřebičů a můžeme je dálkově zapínat, vypínat nebo řídit (např. osvětlení). Celý elektrický rozvod je pak snadno ovladatelný a přehledný.

Technické údaje

Jmenovité izolační napětí Ui: 690 V AC
Jmenovité provozní napětí Ue: 690 V AC
Stupeň krytí: IP52, IP54, IP55
Jmenovitý proud Ie: 160 A až 1.250 A
Jmenovitá špičková zkratová odolnost Ipk: až 90 kA
Jmenovitá krátkodobá zkratová odolnost Icw (1 s): až 34 kA
Počet vodičů: 5
Požární zátěž: max. 2,0 kWh/m
Požár. zátěž jednoho odboč. místa: -
Odbočná místa: jednostranně po 0,5 m,
oboustranně po 0,25 m, s přesazením
Odbočné skříňky: až 530 A
Spojování dílů: se zabudovanou kompenzací tepelné dilatace
konektorové spojení do 400 A,
jednosvorníkový blok do 400 A
Materiál vodičů: izolované Al- nebo Cu- vodiče
Materiál opláštění: ocelový plech, zinkován, lakován