Simatic MV340

Výkonná ruční čtečka 1D/2D kódů

Simatic MV340 Simatic MV340 je kompaktní zařízení, které se skládá z jednotky výkonného čtení a osvětlovacího systému, integrovaných do robustního krytu s ergonomickým držadlem. Proces čtení je spouštěn spínačem umístěným v držadle. Zpětná vazba o výsledku čtecího procesu může být získána buď opticky prostřednictvím multibarevných LED, akusticky, nebo pomocí výstražného vibračního signálu.

Speciálně integrovaná osvětlovací jednotka může automaticky přepínat mezi různými osvětlovacími metodami. Cílem tohoto přepínání je zajistit vždy optimální světelné podmínky pro čtení široké škály kódů z nejrůznějších typů povrchů. To znamená, že se čtečkou Simatic MV340 můžeme bezproblémově číst dokonce i nízko kontrastní kódy , nebo kódy zhotovené technologií dot- peen.

Výhody

  • Výkonná, dokonce i v případě obtížně čitelných kódů,,
  • Speciálně integrované osvětlení pro spolehlivé čtení i při měnících se okolních světelných podmínkách,
  • Vysoká rychlost čtení,
  • Průmyslové provedení díky své robustnosti a ergonomice,
  • Napájení a přenos dat pomocí USB portu,
  • Jednoduchá integrace čtecího zařízení přes USB do IT systémů (např. PC) a HMI systémů (např. SIMATIC Touch Panel), stejně tak jako integrace do automatizačních systémů (např. S7) přes RS232.

Detaily

Simatic MV340 je výkonná ruční čtečka z portfolia systémů pro čtení kódů. Tento přístroj je jednou z nejvýkonnějších ručních čteček na světě a je tedy zejména vhodný pro čtení 1D/2D kódů v náročných aplikacích.

Až do vzdálenosti 50 mm může čtečka číst nejrůznější DPM ( direct part markings) kódy, od lineárních čárkových kódů ( 1D ) až po datamatrixové kódy ( 2D ). Různé kódy mohou být čteny bez nutnosti rekonfigurace čtečky. Díky speciálnímu algoritmu může Simatic MV340 číst také obtížné identifikovatelné nízko kontrastní kódy.

Díky robustnímu provedení a své výkonnosti je čtečka Simatic MV340 vhodná pro použití v náročných průmyslových prostředích. Je také vhodná pro použití v údržbě, servisu a v procesech zajištění kvality.