SCALANCE W a WLC podle IEEE 802.11n

Nová generace Scalance WBezdrátová komunikace se používá jak v průmyslové automatizaci, tak i v příbuzných průmyslových aplikacích, například v logistice atp. Tedy všude tam, kde by položení kabelů bylo příliš drahé nebo obtížné pro instalaci nebo v případech, kdy je požadována flexibilita nebo dokonce i mobilita strojů nebo výrobních částí. Kromě samotné bezdrátové komunikace mezi PLC kontrolery, vzdálenými vstupy/výstupy I/O nebo HMI systémy v současné době roste požadavek i na přenos videa, přístup k Internetu nebo dokonce na služby hlasu (Voice over IP), například když je IWLAN připojena do firemní sítě.

Právě pro tyto případy je zde nová generace SCALANCE W zařízení, která garantuje výkonnou bezdrátovou komunikaci, dokonce i v náročném průmyslovém prostředí. Technologie antén MIMO (Multiple Input, Multiple Output) se používá nejen pro dosažení velké šířky přenosového pásma, ale i pro rozšíření dosahu antén. Navíc díky takzvanému více-cestnému šíření signálu lze dosáhnout vyšší spolehlivosti přenosu.

Tři produktové řady jsou optimalizované podle svého použití v příslušných aplikacích:

 • SCALANCE W786 RJ45
  s rozšířeným rozsahem pracovních teplot a velmi odolným vnějším krytem pro nasazení i mimo rozvaděč ve venkovním prostředí, s metalickým RJ45 portem
 • SCALANCE W786-2 SFP
  s rozšířeným rozsahem pracovních teplot a velmi odolným vnějším krytem pro nasazení i mimo rozvaděč ve venkovním prostředí, s možností připojení 2x SFP optického modulu,
 • SCALANCE W788 M12
  pro nasazení uvnitř i mimo rozvaděč, s metalickým M12 portem a krytím IP65
 • SCALANCE W 788 RJ45
  pro instalaci do rozvaděče.

K dispozici jsou rovněž příslušné klientské moduly resp. Access Pointy přepnuté do režimu klientského modulu.

Hlavními rozdíly mezi jednotlivými moduly, které je rovněž charakterizují, jsou odlišné metody připojení průmyslového ethernetu (RJ45, M12), konektory pro připojení externích antén (R-SMA, N-Connect) a stupeň ochrany krytí (IP30, IP65).

Nové:
Pomocí KEY Plug lze navíc nové přístupové body a klienty rozšířit o průmyslové funkcionality tzv. iFeatures (iPCF, Rapid Roaming,..), bez nutnosti výměny vlastního hardwaru.

SCALANCE WLC – wifi kontroler pro síť Industrial Wireless LAN

Scalance WLC – wifi kontrolerPro rozsáhlé instalace s velkým počtem Access Pointů je tou správnou volbou použití nového typů řízených AccessPointů SCALANCE W78xC v kombinaci s IWLAN kontrolerem SCALANCE WLC711. Centrální stanice je založena na prověřeném hardwaru průmyslového Simatic Microbox PC. Centrální wifi kontroler umožňuje připojení až 48 Access Pointů pro konfiguraci, monitoring a řízení. Díky použití centrálního wifi kontroleru se výrazně zjednoduší a zefektivní uvádění do provozu i následný provoz IWLAN sítě. Tím lze dosáhnou výrazné úspory nákladů. V módu redundance se dvěma wifi kontrolery lze takto připojit až 96 AccessPointů na jeden kontroler a navíc tím zvýšit dostupnost IWLAN sítě. Tyto inovace umožňují dosažení nových požadavků kladených na IWLAN sítě, jako jsou průběžná rozšiřitelnost a garance spolehlivosti komunikace.

Schéma s přehledem Scalance IWLAN komponent:

Klikněte pro zvětšení