Modulární spotřebičové vývody SIRIUS 3RA2

Spínání výkonových spotřebičů

Sirius 3RA2Produktové portfolio Sirius nabízí nejrůznější možnosti řízení a spínání spotřebičů v automatizovaných provozech a technologiích. Doménou je spouštění motorů: přímé, reverzační nebo hvězda-trojúhelník, včetně jištění spotřebiče pojistkami nebo jističem. Jednotlivé přístroje spotřebičového vývodů můžete sestavit a propojit pomocí příslušenství nebo objednat kompletní vývod sestavený a zapojený výrobcem, buď se šroubovými nebo pružinovými svorkami.

Snadné a bezchybné sestavení spotřebičových vývodů – např. kombinace jističe motoru se stykačem, polovodičovým stykačem nebo softstartérem – zajišťují propojovací moduly a sady pro přístroje se šroubovými i pružinovými svorkami.

Jisticí nadproudová relé 3RU, 3RB nebo monitorovací proudová relé 3RR2 mohou být instalována přímo na stykač, a tím integrována do spotřebičového vývodu. Informace o nežádoucím stavu zařízení je k dispozici včas a provozovatel se vyvaruje nepříjemných prostojů ve výrobě.

Zajímavou alternativou paralelního připojení k binárním výstupům a vstupům řídicího systému představuje rozhraní IO-link nebo AS-Interface. Rozhraní je umístěno v tzv. modulech doplňkových funkcí, které se upevní na čelní panel stykače 3RT2. Standardizované softwarové profily zjednodušují realizaci přenosu provozních údajů o spotřebičových vývodech do řízení nebo na operátorské panely. Projektování, uvádění do provozu a diagnostika jsou založeny na jednotné softwarové platformě Step 7.