Spouštěče motorů SIRIUS M200D

Instalace bez rozvaděčů

Robustní a přitom kompaktní spouštěče motorů Sirius M200D nepotřebují k provozu rozvaděč a jejich přednosti nejvíce vyniknou, jsou-li začleněny do decentrální architektury průmyslové automatizace.

Spouštěče motorů Sirius M200D v provedeních Basic a Standard jsou vhodné pro připojení k průmyslovým sítím AS- Interface, Profibus nebo Profinet. Jsou konstruovány k přímému spouštění motorů do 5,5 kW s jedním nebo dvěma směry otáčení. Zvolit lze spínání elektromechanické stykačem, nebo spínání tyristory bez elektromechanických částí podléhajících opotřebení. Motor je přitom chráněn proti přetížení a zkratu. Volitelné opce jsou řízení brzdy motoru a klávesnice místního ručního ovládání. Spouštěče motorů Sirius M200D jsou ideálním řešením pro náročné provozní průmyslové podmínky.

Přehled vlastností včetně aplikačních možností především na zařízeních s dopravníkovými systémy Sirius M200D získáte zhlédnutím krátkého videa.
Otevřít

Spouštěče motorů M200D zajistí bezproblémový provoz Vašeho zařízení díky jisticím, monitorovacím a diagnostickým funkcím. Efektivní propojení s decentrálním řízením ET200pro a frekvenčními měniči G110D/G120D lze realizovat pomocí robustních konektorů prosřednictvím průmyslových sítí AS-Interface, Profinet a Profibus. Klíčovými aplikačními oblastmi jsou zařízení pro automobilový průmysl, logistická centra nebo letiště.

Spouštěče motorů SIRUS M200D AS-Interface

Spouštěče motorů M200D s komunikací AS-Interface v provedení Basic a Standard mají krytí IP65. Varianta M200D Basic se osvědčila jednoduchým uváděním do provozu DIP přepínači a potenciometrem na čelním panelu přístroje a komplexní diagnostikou v síti AS-Interface.

Nastavování parametrů spouštěčů M200D Basic můžete vidět na krátkém filmu. Uvedení do provozu je možné provést v šesti krocích včetně konfigurace v softwarově platformě Step 7 /TIA portál.
Otevřít

Sirius M200D Standard se vyznačuje větší operativností, co se nastavení parametrů, funkcí a monitorování mezních hodnot týká. Podporuje parametrování, čtení statistických údajů, měřených hodnot a diagnostických hlášení prostřednictvím sítě AS-Interface. Provedení Standard s polovodičovým spínáním má také funkci pozvolného řízení rozběhu motoru (softstartér).

Spouštěče motorů Sirius M200D Profibus/Profinet

Spouštěče motorů M200D Profibus nebo Profinet s krytím IP65 jsou určeny pro automatizované provozy s průmyslovými sítěmi Profibus nebo Profinet.

Osvědčená robustní konstrukce, parametrovatelné funkce a modulární konstrukce, která se skládá z modulu vlastního spouštěče a komunikačního modul Profibus nebo Profinet, jsou charakteristické vlastnosti těchto přístrojů. Provedení s polovodičovým spínáním má také funkci pozvolného řízení rozběhu motoru (softstartér).

Údaje pro výběr a objednávku v katalogu Industry Mall:

M200D AS-Interface Basic
M200D AS-Interface Standard
M200D Profibus / Profinet
M200D rozhraní Profibus
M200D rozhraní Profinet