SIMOCRANE Drive-Based technologie

Tyto integrované funkce přímo v pohonech pro jeřáby jsou založeny na technologii programování pomocí Drive Control Chart (DCC) používané v měničích řady Sinamics S120. Jde o přednastavené standardní aplikace pro zdvihy (hoist) mostový jeřáb (trolley) a portálový jeřáb (gantry). Jsou naprogramovány pro přímé použití (Ready-to-Run), ale současně jsou také otevřené pro další přizpůsobení zákazníkovi (Ready-to-Apply).

Klikněte pro zvětšení
Blokové schéma funkcí Drive-based

Díky těmto připraveným aplikacím se potřebné znalosti technika ke zprovoznění daných pohonů omezují na schopnost práce s měniči Sinamics S120. Dále je výhodou pro uživatele, že celá konfigurace je uložena na CF kartě, čili po případné výměně hardware je vše hned připraveno k funkci.

Z technického hlediska obsahují funkce Simocrane Drive-based Technology některá zajímavá vylepšení. V závislosti na hmotnosti břemene, tedy zátěži zdvihu se reguluje odbuzování pohonu, čímž se zvyšuje produktivita jeřábu, neboť rychlost zdvihu i spouštění je závislá na tom zda se jede s plnou zátěží nebo naprázdno. Vedle 2-kvadrantových výkonových modulů měničů Sinamics, v tomto případě PM340 a PM Chassis, lze použít také rekuperační PM250 a využít úspory za energii i za místo jinak rezervované na brzdné odporníky. Stejně jako u jiných aplikací je výhodou i u jeřábů použití modulární koncepce víceosého frekvenčního měniče Sinamics S120 v provedení booksize či Chassis. Integrované bezpečnostní funkce jsou pro Sinamics S120 samozřejmostí, základní ve standardu, rozšířené po dokoupení příslušné licence, a jsou v souladu s příslušnou legislativou vhodné pro ochranu samotného jeřábu i jeho obsluhy.