Aplikace SIMATIC PDM - Process Device Manager

Software pro nastavování a diagnostiku přístrojů procesní instrumentace s komunikací HART nebo Profibus

Simatic PDMSimatic PDM (Process Device Manager) je konfigurační software pracující se všemi přístroji s komunikací Profibus, HART nebo jinou.

Tento software je používán pro:

  • Základní nastavení parametrů
  • Přidělení adresy
  • Uvádění přístrojů do provozu a jejich následnou diagnostiku

Software obsahuje obsáhlou knihovnu přístrojové techniky od nejvýznamnějších světových výrobců. Společně se akčními členy, senzory převodníků a analyzátorů Siemens lze nastavovat také přístroje vyrobené společnostmi Endress+Hauser, Rosemount, Krohne, SMAR, Vega a dalšími. Nové přístroje je možné jednoduše dohrát do knihovny z Electronic Device Description (EDD) získaného od výrobce zařízení.

Electronic Device Description Language (EDDL) je v souladu s CENELEC Standard EN50391. Standardizace dle IEC (IEC 61804-2) je v přípravě.

EDD je standardem pro Profibus a HART.

Standardní knihovna Simatic PDM obsahuje více než 1000 zařízení od více než 100 výrobců.

Simatic PDM v5.2 (SP1) je kompatibilní s Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows 2000 a Windows XP. PDM lze instalovat odděleně na PC nebo laptop a může tak fungovat jako samostatné zařízení, což je obzvláště vhodné pro technickou údržbu. Stejně tak může být nainstalován v systému STEP 7 jako integrovaná součást Simatic S7 nastavovací a programovací utility nebo Simatic PCS7 procesního kontrolního systému.