SIMATIC S7 F Systémy

Komplexní inženýring bezpečnostního, vysoce dostupného a standardního programu

Díky softwarovému balíčku S7 F systems, může bezpečnostní, vysoce dostupný a standardní program běžet na jediném CPU.

Programování je stejné jako u standardního systému, kde mohou být použity všechny STEP 7 programovací jazyky. Změny programu za chodu jsou umožněny, to znamená změny a nahrání komponent.

Specifické funkce redundance a její konfigurace se pouze parametrizují. Za tímto účelem je k dispozici knihovna komponent přímo ve STEP 7 od verze V5.3. Již existující programy pro standardní systémy jsou snadno přenositelné i na redundantní systémy a naopak.

Bezpečnostní část programu je navržena za pomoci CFC a Safety Matrix a certifikovaných funkčních komponent.

S7 F Systems

Softwarový balík S7 F systems rozšiřuje automatizační stanice S7-400FH o bezpečnostní funkce.

Do systému je přidána knihovna s certifikovanými TÜV bloky.

Využívání těchto bezpečnostních bloků usnadní programátorovi práci v tom, že programátor nebude muset vytvářet speciální program pro identifikaci poruch a reakce na ně.

Všechny bezpečnostní funkční bloky lze identifikovat podle jejich žluté barvy.

Continuous Function Chart (CFC)

Klikněte pro zvětšeníOsvědčený grafický inženýrský nástroj z rodiny SIMATIC STEP 7 vám umožňuje vytvářet standardní a bezpečnostní funkce. Bezpečnostní logika je jednoduše vytvořena využitím a propojením TÜV-certifikovaných funkčních blokům, které jsou umístěny v knihovně. Volitelně je k dispozici také knihovna pro správu hořáků, opět certifikovaná TÜV pro průmyslové plyny a olejové hořáky (podle normy IEC 61508, SIL 3 a TRD standard 411 a 412).

Oblast použití

Hlavní oblasti použití jsou procesní průmysl, jako chemické procesy a oil & gas, ale také výrobní, automobilové nebo hybridní průmysl, stejně tak jako pro lanové dráhy. Nástroj S7 F System je dostupný ve třech formách – plovoucí licence, upgrade verzí nebo Run-time licence pro automatizační systémy.

Výhody

  • Jednoduché vytvoření programů pomocí TÜV certifikovaných funkčních bloků,
  • Jeden programovací nástroj pro standardní a bezpečnostní funkce.