SCALANCE XC-200

Flexibilita pro množství aplikací

SCALANCE XC-200Produktová řada průmyslových switchů SCALANCE XC-200 přináší řadu funkcí: možnost tvorby virtuálních LAN sítí (VLAN), rozličné mechanismy redundance a volitelně také kompletní diagnostiku PROFINET nebo Ethernet/IP - a to v jediném zařízení! Mimo obvyklé varianty pro sestavení FastEthernetových optických a metalických sítí, přináší switch SCALANCE XC206-2SFP nově také možnost použití dvojice gigabitových SFP modulů například pro překonání vzdálenosti až 200 km resp. jiných kombinací podle požadavku aplikace. Díky svým vlastnostem, například rozšířenému rozsahu pracovních teplot (-40 °C až 70 °C), certifikaci pro použití na železnici i možnost provozu v místech s nebezpečím výbuchu (ATEX Zone 2, IECEx), najde nová produktová řada SCALANCE XC-200 velmi rozmanité použití v širokém spektru aplikací v průmyslu. Díky podpoře VLAN lze s úspěchem nasadit i pro agregační úroveň výrobní sítě. Navíc modul SCALANCE XC206-2SFP díky podpoře gigabitu uplink portů umožní vytvářet výkonné páteřní průmyslové sítě.

Na rozdíl od starších modulů lze optické linky efektivně monitorovat vůči opotřebení nebo zanesení díky integrované funkci sledování optického vlákna (Fiber Monitoring). Lze tak včas zabránit neplánovaným odstávkám a dále zvýšit dostupnost komunikace.

Výhody

  • Robustní šasí modulu a podpora rozšířeného rozsahu pracovních teplot (-40 °C až 70 °C),
  • Gigabitové přenosy mezi SCALANCE XC206-2SFP a to až na 200km,
  • Certifikace pro nasazení podél železničních cest (EN 50121-4) i pro nasazení v oblastech s nebezpečím výbuchu (ATEX Zone 2, IECEx),
  • Volitelně podpora realtime komunikace typu PROFINET nebo Ethernet/IP,
  • Prevence neplánovaných odstávek z důvodu opotřebení nebo zanesení optických konektorů díky monitoringu optických vláken.