Simatic S7-1200: Komunikace

Rozšiřitelnost a flexibilita pro většinu aplikací

je dosažena pomocí integrovaného rozhraní PROFINET, které slouží pro programování, připojení HMI, distribuovaných periferií, pohonů a dalších zařízení. Komunikace typu CPU-to-CPU nebo master-slave je snadno realizována pomocí Profinetu a nastavení S7-1200 jako zařízení I-Device / IO Controller. Pro otevřenou komunikaci můžete využít standardy PROFIBUS, Modbus RTU/TCP, CANopen a TCP/IP. Vzdálené stanice můžete také připojit pomocí GPRS.

Otevřít animaci

Komunikace PROFINET

S7-1200 vám poskytuje integrované, výkonné rozhraní PROFINET. To vám umožní snadnou komunikaci, efektivní řešení technologických úloh a standardizovanou komunikace s dalšími PROFINET zařízeními.

Otevřít animaci

I-Device

Simatic S7-1200 je možné nastavit na síti Profinet jako inteligentní Slave zařízení, neboli I-Device. Díky tomu může komunikovat s ostatními zařízeními Master – IO Controller na síti Profinet. I-Device umožňuje velice jednoduchou a rychlou komunikaci mezi jednotlivými základními jednotkami (CPU-to-CPU), aniž by programátor naspsal jedinou řádku kódu programu.

Otevřít animaci

Telecontrol

Pomocí funkce Telecontrol vám Siemens nabízí ideální řešení pro rostoucí požadavky na vzdálené monitorování a správu vzdálených zařízení. Software Telecontrol Basic umožuje spojení se vzdálenými jednotkami S7-1200 pomocí bezpečného spojení na internetu.

Otevřít animaci