SCALANCE X

Průmyslové switche (přepínače) a konvertory pro sítě průmyslový Ethernet a Profinet

Přepínače SCALANCE XSwitche SCALANCE X jsou aktivní síťové komponenty, používané v sítích průmyslový Ethernet. Předností modulů SCALANCE X je robustní provedení, vysoká odolnost proti průmyslovým vlivům, spolehlivost, realizace redundantních síťových struktur, široké diagnostické možnosti, speciální funkce plynoucí z koncepce TIA (např. zahrnutí do projektu ve STEP 7), jednoduchá parametrizace, podpora všech potřebných protokolů atd. Skupina produktů SCALANCE X zahrnuje pět řad výrobků, které se navzájem doplňují a jsou sestaveny tak, aby uživatel našel vždy modul, který bude plně vyhovovat jeho potřebám. Všechny switche těchto řad jsou pečlivě testovány společně s ostatními produkty divize IA&DT, což je pro uživatele zárukou správné funkce celého systému.

Pro samotný výběr lze NOVĚ použít Simatic NET Selection Tool. Pomocí něho lze vybírat dle technických kriterií (redundance napájení, High Speed Redundancy (kruhová topologie sítě), počty portů, typ portů (RJ45, BFOC, SC, SFP/LC, podpora gigabitu), nebo z hlediska produktových řad. Switche lze mezi sebou porovnávat a na závěr vyexportovat seznam objednacích čísel a to i pro nové modulární switche Scalance X-300/X-400/X-500.

Přehled přepínačů:

SCALANCE X005 Vstupní úroveň

Switch bez správy v průmyslovém provedení s pěti metalickými RJ45-porty pro použití v méně rozsáhlých komunikačních sítích. Cenově optimalizovaný modul CSM 377 (Compact Switch Module) je nový switch bez správy se čtyřmi RJ45 porty, který je provedením určen pro instalaci současně se SIMATIC S7-300 na S7 lištu.

SCALANCE X100 Základní

Průmyslové switche s až 24 porty (metalické i optické) a integrovanou diagnostikou ve formě signalizačního kontaktu a LED, bez správy.

SCALANCE X200 s možností správy

Univerzálně použitelné switche v průmyslovém provedení (některé i IP65) mají až 24 portů (metalické i optické). Integrované www stránky pro parametrizaci a diagnostiku. Možnosti diagnostiky: www, signalizační kontakt, SNMP, email, LED, integrace do projektu v softwaru SIMATIC Step 7. Možnost vytváření redundantních struktur (kruh, ...) s krátkou dobou rekonfigurace. Paměťové médium C-plug pro zálohování konfigurace.

SCALANCE X300 s možností správy, s podporou kancelářských funkcí

Svým kompaktním provedením splňují nároky na úsporu místa v instalačních kabinetech podobně jako X200 a zároveň díky podpoře IT standardů (RSTP, IGMP, VLAN) a Gigabit Ethernetu je možné bezproblémově integrovat automatizační sítě do existujících kancelářských sítí. Gigabitové porty mohou být v provedení metalickém i optickém. Možnosti diagnostiky: www, signalizační kontakt, SNMP, RMON, email, LED, integrace do projektu v softwaru SIMATIC Step 7. Možnost vytváření redundantních struktur s krátkou dobou rekonfigurace (kruh i redundantní spojení více kruhů). Součástí dodávky je paměťové médium C-plug pro zálohování konfigurace.

SCALANCE X400 Modulární

Pro implementaci do vysoce výkonných průmyslových provozních sítí a propojení s kancelářskými sítěmi. Částečně modulární konstrukční koncepce nabízí flexibilitu – výběr počtu portů (metalické i optické, i Gigabit Ethernet). Integrované www stránky pro parametrizaci a diagnostiku. Možnosti diagnostiky: www, signalizační kontakt, SNMP, RMON, email, LED, integrace do projektu v softwaru SIMATIC Step 7. Možnost vytváření redundantních struktur s krátkou dobou rekonfigurace. Podpora směrování (L3-routing, protokoly OSPF a RIP, redundance routování - protokol VRRP) a IT funkcí (VLAN, IGMP, RSTP). Součástí dodávky je paměťové médium C-plug pro zálohování konfigurace.

Novinka:

SCALANCE X500 - plně modulární switch pro flexibilní tvorbu velkých strukturovaných sítí

SCALANCE X-500 nalezne uplatnění jako centrální síťový komponent při vytváření strukturované výrobní sítě. Plná modularita umožňuje vybrat vhodný modul fyzického rozhraní podle Vašich potřeb. Lze vybírat různé redundanční koncepty sítě (HighspeedRedundancy, MRP, RSTP, MSTP...) včetně připojení výrobní sítě do podnikové IT sítě. Dva typy základních modulů společně se svými moduly fyzického rozhraní nabízejí maximální dostupnost sítě i ochranu investice do budoucna díky až 10 Gbit/s. Maximální disponibilitu zajistí možnost redundantího napájení a možnost použití C-PLUGu pro rychlou výměnu: KEY-PLUG umožní odemčení L3 funkcionalit bez nutnosti výměny hardwaru.

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Konvertory pro Průmyslový Ethernet a Profinet

Konvertory SCALANCE XSCALANCE X100 Konvertory

Průmyslové převodníky metalických sítí na optické a sítí s komunikační rychlostí 10 Mb/s na 100 Mb/s.

Klikněte pro zvětšení