FastConnect optické kabely se skleněným mnohovidovým vláknem

Snadné konektorování přímo na místě instalace

Nový systém FastConnect FO dovoluje snadnou instalaci konektorů přímo na místě instalace bez nutnosti složitého procesu lepení klasických konektorů.

FastConnect

Detaily

Systém FastConnect FO lze použít pro všechna zařízení průmyslového ethernetu a PROFIBUSu, které mají optický port pro skleněná vlákna (vlnová délka 1300 nm, 850 nm).

Systém FastConnect FO se skládá z těchto částí:

  • FastConnect FO kabely s mnohovidovým vláknem o průměru 62.5/200/230 µm,
  • FastConnect FO konektory a pasivní spojky pro montáž v místě instalace (SC-Duplex, BFOC),
  • FastConnect FO konektory pro montáž v místě instalace (LC),
  • FastConnect FO nářadí pro instalaci na místě (FC SC-Duplex Termination Kit, FC BFOC Termination Kit, FC LC Termination Kit).

Vlastnosti

Nová konstrukce vláken (62.5/200/230) pro FastConnect optické kabely umožňuje stejně snadné konektorování jako u PCF optických kabelů. Toto řešení kombinuje výhody skleněných vláken (max. délka kabelu, nezávislost na teplotě) a snadnou instalaci kabelů s PCF vláknem.

Výhody

Maximální délka kabelů FastConnect může být až 3 km při rychlosti 100MBit/s a také pro Profibus. Celková délka vedení se může skládat až ze tří takovýchto segmentů spojených za sebou spojkami (s útlumem přibližně 2,5dB každá). Rovněž je možné kombinovat v jedné síti již nainstalované standardní optické kabely (mnohovidové vlákno 62.5/125 µm) s novými kabely FastConnect FO. Uživatel nyní sám může provést veškeré práce spojené s rozvodem optických kabelů v požadované délce vhodné pro téměř libovolnou aplikaci. Opravy lze rovněž snadno zajistit bez pomoci odborných firem.